Od czego zacząć naukę pływania?

Naukę pływania można rozpocząć praktycznie w każdym wieku. Oczywiście im wcześniej nauczmy się pływać, tym lepiej. W naszym kraju działa obecnie mnóstwo szkół, które oferują naukę pływania dla najmłodszych dzieci, także dla niemowląt.

Niezależnie od tego, w jakim wieku decydujemy się rozpocząć naukę pływania, lekcje powinny zawsze rozpoczynać się od oswojenia się z wodą. Podczas pierwszych wizyt na basenie powinniśmy więc przede wszystkim leżeć na powierzchni wody oraz podejmować próby zanurzania się w wodzie. Dopiero po oswojeniu się z wodą można przystąpić do nauki oddychania, w tym także do nauki wstrzymywania oddechu podczas skoku do wody. Z czasem przyjdzie pora na opanowanie wykonywania ruchów kraulowych, podstawowych ruchów nóg i ramion w czasie leżenia na plecach i na brzuchu. Dopiero po przyswojeniu tych podstawowych umiejętności nadejdzie czas na naukę skoków do wody.

Nauka pływania prowadzona przez doświadczonych trenerów nie jest trudna do opanowania. Oczywiście o wiele szybciej uczą się pływać dzieci, które nie potrafią jeszcze odczuwać strachu przed wodą. Stąd zaleca się, aby w nauce pływania brały udział już dwulatki. Coraz częściej jednak na naukę pływania zapisywane są niemowlęta od drugiego (czasem nawet młodsze) miesiąca życia. Maluchy uczą się niezwykle szybko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


6 + = czternaście

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>