Nurkowanie na basenie

Nurkowanie wygląda bardzo efektownie. Dzięki tej umiejętności możemy fotografować pod wodą, podziwiać rafy koralowe lub dno oceanu. Jednak nurkowanie wymaga odpowiednich przygotowań i sprawności. Zanim rozpoczniemy eksplorację podwodnego świata, powinniśmy zdobyć odpowiednie kwalifikacje na basenie. Na czym polega nauka nurkowania, jakiego sprzętu wymaga i jak przebiega?

Podstawową umiejętnością nurka powinno być samo pływanie, nawet jeśli używa płetw. Daje to komfort w razie pogorszenia się warunków na akwenach naturalnych, pozwala także zachować spokój w różnych sytuacjach, do których może dojść na basenie. Najlepszymi warunkami do doskonalenia nurkowania są zajęcia w grupie, pod okiem doświadczonego trenera.

Nurkowanie – potrzebny trening i sprzęt

Podstawowym sprzętem potrzebnym do nurkowania są płetwy. Dobry sprzęt bardzo ułatwia pływanie wodą. Warto też wiedzieć, że podczas nurkowania używa się nóg, nie rąk, w związku z tym trzeba skupić się przede wszystkim na pracy dolnych kończyn. Techniką, która jest najbardziej przydatna w trakcie pływania pod wodą, jest kraul – początkującym nurkom zaleca się trenowanie właśnie tego stylu. Bardziej zaawansowani mogą korzystać również z delfina oraz frog kicka. Do pływania bez zestawu ABC odpowiednia jest też żabka.

Płetwy są jednym z elementów wspomnianego wyżej zestawu ABC. Oprócz nich, w skład osprzętu nurka wchodzą również maska i fajka. Używając takiego sprzętu, najlepiej jest wybrać kraula, natomiast dla bardziej doświadczonych nurków właściwy będzie delfin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


sześć × = 54

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>