Nauka pływania dla dzieci Kraków

Indywidualna lub grupowa nauka pływania dla dzieci w Krakowie

Wiek dzieci:dziewczynka z deską na stronę www

od 5 roku życia nauka od podstaw (dla początkujących) i doskonalenie pływania

 

Forma zajęć:

do wyboru zajęcia grupowe lub lekcje indywidualne

 

Małe grupy szkoleniowe:

od 4 do max 8 dzieci (w zależności od stopnia zaawansowania)

 

Częstotliwość zajęć w tygodniu:

Zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu (dla chętnych możliwość zajęć 2 razy w tygodniu)

 

Lokalizacje basenów, na których prowadzimy zajęcia dla dzieci:

Ośrodek Sportowo – Rekreacyjny “Kurdwanów Nowy”

Basen przy ZSOS nr 1 – os. Handlowe 4 (Nowa Huta)

Międzyszkolny Basen Pływacki – Kraków Nowa Huta, os. Kolorowe

Basen Uniwersytetu Ekonomicznego (przy Rondzie Mogilskim) – tylko lekcje indwidualne lub dla 2 dzieci w soboty

 

Szczegóły oferty

Szukasz sprawdzonego basenu na naukę pływania dla dzieci w Krakowie? Zapraszamy do Szkoły Rekin! Wszystkich uczestników naszych zajęć motywujemy nie tylko do pracy, ale także do zabawy. Z nami nauka pływania to dla dzieci prawdziwa przygoda!

Kraków – nauka pływania dla dzieci na czterech basenach

Chciałbyś, aby zajęcia na basenie dla Twojego dziecka odbywały się kilka razy w tygodniu, w dogodnej dla Was lokalizacji? Szkoła Rekin oferuje Państwu zajęcia nauki pływania dla dzieci w Krakowie na czterech dużych, profesjonalnych basenach – ośrodku sportowo-rekreacyjnym „Kurdwanów Nowy”, międzyszkolnym basenie pływackim „Kraków Nowa Huta”, basenie na os. Handlowym 4 w Nowej Hucie oraz basenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Ćwiczenia pływackie w Szkole Rekin odbywają się w godzinach popołudniowych, od poniedziałku do soboty. Dla wszystkich chętnych na kontynuowanie nauki pływania w okresie wolnym od szkoły organizujemy zajęcia wakacyjne, obozy letnie i zimowe, a także stacjonarne półkolonie na terenie Krakowa. W naszej ofercie znajdą Państwo także opcję zajęć indywidualnych, które świetnie sprawdzą się dla dzieci, które wolą pracę samodzielną.
Na początkowych zajęciach oswojenie dziecka ze środowiskiem wodnym oznacza:

naukę podstawowych czynności w środowisku wodnym
zanurzanie twarzy, otwieranie oczu i orientację pod wodą
specyficzne oddychanie w środowisku wodnym
wyczucie i poddanie się wyporowi wody
leżenie na wodzie na piersiach i na grzbiecie
skoki do wody
poślizgi na piersiach i na grzbiecie
opanowanie pracy nóg na piersiach i na grzbiecie
pływanie elementarne

Gdy dzieci opanują powyższe umiejętności można przystąpić do kolejnego stadium. Drugi etap nauki pływania to opanowanie standardowych technik:

nauka stylu grzbietowego (na plecach), kraula na brzuchu, stylu klasycznego (żabka) oraz ewentualnie delfina
nauka startów i nawrotów

Kraków – zajęcia na basenie dla dzieci – świetny sposób na zdrowy rozwój!

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo pozytywnie pływanie może wpłynąć na rozwój dzieci. Ruch w wodzie jest bardzo relaksujący, rozciąga mięśnie oraz koryguje wady postawy. Pływanie jest dla dzieci zupełnie bezpieczne – nie powoduje urazów ani naciągnięć, kształtuje natomiast prawidłową sylwetkę. Zajęcia na basenie dla dzieci są więc świetnym sposobem, nie tylko na zrównoważony rozwój, ale i dobrą zabawę. W zgranej grupie ćwiczącej naukę pływania na basenie maluchy czują się znakomicie, a pod czujnym okiem instruktorów mogą zdobywać nowe lub doskonalić już posiadane umiejętności.

Każde zajęcia składają się z trzech części:

Część I – zbiórka i rozgrzewka, która ma na celu przygotowanie uczestników zajęć do wysiłku fizycznego

Część II – w części głównej realizowane są zazwyczaj ćwiczenia o większej intensywności. W przypadku zajęć z dziećmi część główna zajęć przeplatana jest zabawami, aby zajęcia nie były monotonne i dzieci chętniej wykonywały kolejne ćwiczenia.

Część III – w ostatniej części zajęć wykonywane są ćwiczenia mniej intensywne, zabawy, skoki do wody.

Kraków – nauka pływania dla dzieci, czyli ćwiczenia z elementami zabawy

Nauka pływania dzieci różni się wyraźnie od nauki pływania dorosłych. Zajęcia muszą być tak zorganizowane, by najmłodsi nie mieli szans się nudzić, a pobyt na basenie kojarzył im się przede wszystkim z dużą frajdą. W szkole Rekin wiemy jak to zrobić. Nasi instruktorzy mają wiele pomysłów na urozmaicenie lekcji, a standardowe ćwiczenia do nauki pływania są przeplatane aktywizującymi dzieci zabawami, z wykorzystaniem dodatkowych przyrządów np. gumowych piłek, makaronów czy dmuchanych zwierzaków.

Zastanawiacie się Państwo, czy jeszcze nie jest za wcześnie, by Wasza pociecha rozpoczęła naukę pływania na basenie? Nie istnieją żadne przeciwwskazania, by zaznajamiać z wodą już niemowlaki, a biorąc pod uwagę pozytywny wpływ pływania na kondycję fizyczną i psychiczną (relaksacja, rozładowanie napięcia, kontakt z rówieśnikami), warto jak najwcześniej zapisać dziecko na zajęcia. Pływanie zapobiega wadom postawy i pozwala korygować już istniejące, wzmacnia mięśnie, nie obciążając przy tym stawów, a także podnosi ogólną sprawność i koordynację. Dajemy Państwu swobodę wyboru lokalizacji. W Krakowie organizujemy zajęcia dla dzieci na czterech nowoczesnych basenach, położonych w różnych częściach miasta. Przy wsparciu instruktorów ze szkoły Rekin Wasze pociechy szybko połkną pływackiego bakcyla. Serdecznie zapraszamy.

Komentowanie jest wyłączone