Nauka pływania dla dzieci

Nauka pływania dla dzieci w Krakowie

Wiek dzieci:dziewczynka z deską na stronę www

od 5 roku życia nauka od podstaw (dla początkujących) i doskonalenie pływania

 

Forma zajęć:

do wyboru zajęcia grupowe lub lekcje indywidualne

 

Małe grupy szkoleniowe:

od 4 do max 8 dzieci (w zależności od stopnia zaawansowania)

 

Częstotliwość zajęć w tygodniu:

Zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu (dla chętnych możliwość zajęć 2 razy w tygodniu)

 

Lokalizacje basenów, na których prowadzimy zajęcia dla dzieci:

Ośrodek Sportowo – Rekreacyjny “Kurdwanów Nowy”

Basen przy ZSOS nr 1 – os. Handlowe 4 (Nowa Huta)

Międzyszkolny Basen Pływacki – Kraków Nowa Huta, os. Kolorowe

Basen Uniwersytetu Ekonomicznego (przy Rondzie Mogilskim)

Basen TS Wisła

 

Szczegóły oferty

Szukasz sprawdzonego miejsca na naukę pływania dla dzieci w Krakowie? Zapraszamy do Szkoły Rekin! Wszystkich uczestników naszych zajęć motywujemy nie tylko do pracy, ale także do zabawy. Z nami nauka pływania to prawdziwa przygoda dla dzieci!

Kraków – nauka pływania dla dzieci na czterech obiektach

Chciałbyś, aby zajęcia na basenie dla Twojego dziecka odbywały się kilka razy w tygodniu, w dogodnej dla Was lokalizacji? Szkoła Rekin oferuje Państwu zajęcia nauki pływania dzieci w Krakowie na czterech dużych, profesjonalnych basenach – ośrodku sportowo-rekreacyjnym „Kurdwanów Nowy”, międzyszkolnym basenie pływackim „Kraków Nowa Huta”, basenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz basenie „TS Wisła”.

Ćwiczenia pływackie w Szkole Rekin odbywają się w godzinach popołudniowych, od poniedziałku do piątku, w soboty także w godzinach porannych. Dla wszystkich chętnych na kontynuowanie nauki pływania w okresie wakacyjnym organizujemy także zajęcia wakacyjne, obozy letnie i zimowe, a także stacjonarne półkolonie na terenie Krakowa. W naszej ofercie znajdą Państwo także opcję zajęć indywidualnych, które świetnie sprawdzą się dla dzieci, które wolą pracę samodzielną.
Na początkowych zajęciach oswojenie dziecka ze środowiskiem wodnym oznacza:

nauczenie się podstawowych czynności w środowisku wodnym
zanurzanie twarzy, otwieranie oczu i orientację pod wodą
specyficzne oddychanie w środowisku wodnym
wyczucie i poddanie się wyporowi wody
leżenie na wodzie na piersiach i na grzbiecie
skoki do wody
poślizgi na piersiach i na grzbiecie
opanowanie pracy nóg na piersiach i na grzbiecie
pływanie elementarne

Gdy dzieci opanują powyższe umiejętności można przystąpić do kolejnego etapu nauki. Drugi etap nauki pływania to opanowanie standardowych technik pływania:

nauka stylu grzbietowego (na plecach), kraula na brzuchu, stylu klasycznego (żabka) oraz ewentualnie delfina
nauka startów i nawrotów

Pływanie dla dzieci – świetny sposób na zdrowy rozwój!

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo pozytywnie pływanie może wpłynąć na rozwój dzieci. Ruch w wodzie jest bardzo relaksujący, rozciąga mięśnie oraz koryguje wady postawy. Pływanie jest dla dzieci bardzo bezpieczne – nie powoduje urazów ani naciągnięć, kształtuje natomiast prawidłową sylwetkę. Zajęcia na basenie dla dzieci są więc świetnym sposobem, nie tylko na zrównoważony rozwój, ale i dobrą zabawę. W zgranej grupie ćwiczącej naukę pływania na basenie maluchy czują się znakomicie, a pod czujnym okiem instruktorów mogą zdobywać nowe lub doskonalić już posiadane umiejętności.

Każde zajęcia składają się z trzech części:

Część I – zbiórka i rozgrzewka, która ma na celu przygotowanie uczestników zajęć do wysiłku fizycznego

Część II – w części głównej realizowane są zazwyczaj ćwiczenia o większej intensywności. W przypadku zajęć z dziećmi część główna zajęć przeplatana jest zabawami, aby zajęcia nie były monotonne i dzieci chętniej wykonywały kolejne ćwiczenia.

Część III – w ostatniej części zajęć wykonywane są ćwiczenia mniej intensywne, zabawy, skoki do wody.

Zapraszamy serdecznie!

Komentowanie jest wyłączone